podklad.png
11109310_10153342096554176_4988204717644021528_o.jpg

Zásahový komplet Fireman III,Zásahová obuv Zeman,Zásahová přilba Galett,dýchací přístroje Dräger, zásahové rukavice, pracovní oděv PSII

Přilba Gallet F1SF

 

Je schváleného typu pro používání v požární ochraně. Přilba je dodávána se systémem vnitřního nastavení pro velikosti hlavy 53-60 cm. Hmotnost vč. zátylníku 1 350 g. Nejnižší teplota -30 °C. Schválení dle ČSN EN 443. Zkrácená verze přilby F1 S s vyšším zakončením zadní hrany.

 

Tento

 typ je stále oblíbenější zejména u jednotek dobrovolných hasičů. Přilba je formována ze speciálního plastu s vysokou tepelnou a mechanickou odolností. Konstrukce přilby je přizpůsobena pro použití obličejových masek s upínacími sponami „kandahár". Mezi skořepinou přilby a tlumící vrstvou je prostor který zajišťuje proudění vzduchu a odvětrávání přilby. Anatomicky tvarovaný obličejový štít je pozlacený pro zlepšení odrazu tepelného záření. Hrana spodního okraje přilby je zakončena oblým lemem černé barvy. Podbradník je jednostranně odnímatelný s velkým rozsahem nastavení. Je dodáván s posuvným krytem brady. K přilbě lze dodat zátylník s pokovenou vnější stranou nebo tzv. „holandský límec" umožňující zahalení celého krku a části obličeje. Přilba je standardně dodávána v žlutozelené - fotoluminiscenční barvě, která jasně záři ve tmě. Dále jsou k výběru barvy bílá, červená, černá, žlutá, oranžová.

Svítilna Maglite MM - AA - nevýbušné provedení

 Zásahový oblek FIREMAN III

 

Dvojdílný, vícevrstvý, zásahový oblek pro hasiče s vložkou, podle EN 469:2005

MATERIÁLOVÉ SLOŽENÍ:

  • NOMEX® Tough - 195 g/m2
  • PU membrána H 825, 120 g/m2
  • Aramid regenerát, podšívka NOMEX®/VS FR - 250 g/m2

REFLEXNÍ PÁSKY:

3M - šíře 75 mm

SPECIFIKACE:

  • vložka v kabátě i kalhotách napevno
  • zesílená kolena
  • mimořádně nízká hmotnost obleku

Zásahová obuv ZEMAN

Poloholeňová hasičská zásahová obuv, usňová, hydrofobní, ochrana špice speciální TU kaplí, speciální rychlošněrování:

» Ocelová tužinka
» Antistatické provedení
» Podšívka Sympatex zajišťující klima-komfor
» Podešev nitrilkaučuková s ocelovou antiperforační planžetou, odolná oleji, PHM, kyselinám a teplotě do 300°C
» Anatomická vkládací stélka, pratelná v mýdlové vodě do 40°C, absorbující nárazovou energii v patě
» Obuv je certifikována a schválena k používání u hasičských zásahových jednotek

 

Hasičské zásahové rukavice Profiline

 

Zásahové hasičské rukavice vyrobené z impregnované hovězí kůže, která je zesílena na palci a dlaňové části. Vnitřní vložka je z pleteniny KEVLAR,membrána GORE-TEX zajišt´uje odolnost proti vodě a zároveň prodyšnost rukavic. Elastická manžeta je také vyrobena z materiálu KEVLAR. Vrchní vrstva: Impregnovaná hovězí kůže odolná proti vodě, oděru, prořezu, trhu a propíchnutí. Membrána GORE-TEX zajišt´uje ochranu a komfort, odolnost proti průniku vody, chemikáliím a prodyšnost. Vložka z pleteniny KEVLAR se sníženou hořlavostí je odolná proti chemikáliím, především zvyšuje ochranu proti řezu a zajišt´uje tepelnou izolaci při kontaktním teplu. Rukavice jsou zesíleny na exponovaných místech impregnovanou kůží, reflexní pásek 3M, karabinky pro uchycení.

Kukla NOMEX

 

 

Kukla je vhodná pro ochranu hlavy při zásahu, certifikována dle EN 13911, EN 531.

doplněk k ochranným oblekům řady FIREMAN
materiál - pletenina NOMEX® Comfort hmotnost 270 g/m2
barevné provedení - námořnická modrá

dýchací přístroje Dräger

Modernizovaná řada vzduchových dýchacích přístrojů, byla uvedena na trh v rove 2001.Tato řada, navazuje na modelově úspěšnou řadu PA 90. Nově použité materiály nosných popruhů s propracovanými seřizovacími prvky a nová plicní automatika s rozšířenou paletou příslušenství opět posouvá měřítko použitého standartu a bezpečnosti uživatele během zásahu.Všechny modely jsou vybaveny zcela identickým moderním pneumatickým systémem, který garantuje přes různé úrovně uživatelského komfortu jednotlivých modelů nejvyšší stupeň provozní bezpečnosti pro všechny modely této řady a výrazně zjednodušuje jejich obsluhu i servis.
PA 94 Basic (manometr)
V sestavě:
- anatomický nosič z karbonového kompozitu,
- ramenní popruhy se zvýšenou tepl. Odolností "HT" a snadno ovladatelnými ocel.sponami,
- stand.opasek,
- třmen pro upínání tl.láhví do objemu 9 l/300bar,
- manometr s píšťalou,
- středotl. hadice s plicní automatikou PSS-P
- ocelová láhev 6l(/300 bar
PA94 Plus Basic lze použít buď se standardní jednotkou nebo s jednotkou DrägerMan Bodyguard? II - moderní, plně elektronickou monitorovací jednotkou kombinující v jediném přístroji celou řadu monitorovacích a výstražných funkcí

Pracovní stejnokroj PS II

PRACOVNÍ STEJNOKROJ II /bavlna/ - Kliknutím na obrázek zavřete

Oblek se skládá z bundy a kalhot z materiálu 100% bavlna, 65/35 - PES/BA,

Bunda je střižena do pasu. Přes přední a zadní díl je našito sedlo z vrchového materiálu. Na předním a zadním díle je umístěn reflexní pásek. Na zadním díle, pod sedlem, jsou na bocích vloženy dva protizáhyby k usnadnění pohybu hasiče v oděvu. Pod sedlem zadního dílu je našit nápis "HASIČI" - v reflexní žlutozelené barvě. Přední díl je vybaven dvěma náprsními kapsami, které jsou nakládané s patkou na zapnutí. Na levé straně nad kapsou je našit stuhový uzávěr se samolepící vrstvou, určený pro jmenovku, nad pravou pro hodnostní nebo funkční označení. Boční kapsy jsou všity do bočních švů. Zapínání je na zdrhovadlo překryté lištou se stuhovými uzávěry. Rukávy jsou jednodílné ukončené manžetou s všitou gumou a spínkou se zapínáním na stuhový uzávěr. Límec je jednodílný, na límci je přišita spínka na stuhové uzávěry. Blůza je ukončena do pásku s všitou gumou.

Kalhoty jsou klasického střihu. Přední díly mají v pase složený záhyb, boční kapsy jsou klínové. Rozparek je na zdrhovadlo. Zadní díly mají záševky. Na pravém zadním díle je umístěna jedna výpustková kapsa s patkou se zapínáním stuhovými uzávěry. Na pravém bočním švu je umístěna nakládaná kapsa s patkou na zapínání. U švů na vnější straně nohavic je po celé délce všita reflexní páska s knotem žlutozelené barvy. Pasový límec je opatřen poutky na řemen. V podehnutém a prošitém dolním okraji nohavice je spínka na stuhový uzávěr, která slouží k jejímu rozšíření a zúžení.

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one